Aeroklub Lubelski - Sekcje sportowe

Sekcje sportowe

W Aeroklubie Lubelskim działa obecnie 6 sekcji. Dodatkowo, niezależnie od Aeroklubu, funkcjonuje Klub Seniorów Lotnictwa. W przyszłości będą także tworzone inne sekcje lub kluby skupiające ludzi o zamiłowaniach lotniczych, jeśli zbierze się odpowiednia grupa zainteresowanych, która wyrazi wolę zarówno reprezentowania Aeroklubu Lubelskiego w swojej dziedzinie, jak i wspierania działalności lotniska.

Wielu naszych członków związanych jest z aeroklubem od dzieciństwa, stawiając swoje pierwsze kroki w budowaniu modeli latających, by potem już samodzielnie zdobywać niebo z pomocą prawdziwego statku powietrznego. Tutaj nie ważny jest wiek. Do aeroklubu przystępują zarówno ludzie młodzi, jak i ci, którzy dopiero w dojrzałym wieku postanowili spełnić swoje marzenia o lataniu. Liczy się przede wszystkim wspólna pasja, która przyciąga w to magiczne miejsce w Radawcu miłośników małego i dużego lotnictwa.

Przynależność do jednej lub kilku sekcji jest równoznaczna z członkowstwem w aeroklubie. Wstępując do aeroklubu warto wiedzieć na czym ten udział polega, gdyż członkowstwo wiąże się z pewnymi przywilejami oraz obowiązkami. Będąc członkiem aeroklubu oczywiście mamy możliwość uprawiania sportu lotniczego na korzystniejszych warunkach, niż gdybyśmy chcieli działać niezależnie. Ale w zamian zobowiązani jesteśmy do wspierania działalności lotniska przez opłaty członkowskie i sekcyjne, a także przez prace społeczne.

Jeśli zastanawiasz się od czego zacząć swoją lotniczą przygodę, przyjedź na lotnisko. Z chęcią wyjaśnimy Tobie na czym to wszystko polega. Możesz nawet zasmakować nieba przez skoki spadochronowe w tandemie, loty szybowcem, samolotem, motolotnią lub balonem. Zapraszamy!

Sprawy aeroklubowe13.04.2017
Wspomnienie o Zdzisławie Góreckim

Sprawy aeroklubowe7.04.2017
Akcja Lisy - Potrzebni operatorzy

Sekcja spadochronowa7.04.2017
Podstawowe szkolenie spadochronowe-kwiecień 2017

Sekcja szybowcowa3.04.2017
Zebranie Sekcji Szybowcowej

Sekcja szybowcowa29.03.2017
Spotkanie z PAŻP'em

Sprawy aeroklubowe28.03.2017
Wymiana badań - Komunikat ULC

Sprawy aeroklubowe28.03.2017
Składka członkowska 2017

Sekcja spadochronowa28.03.2017
Dopuszczenie do skoków w sezonie 2017 II termin.

Sekcja spadochronowa24.03.2017
Komunikat: składki i dopuszczenie do skoków.

Sekcja historyczna22.03.2017
Zjazdu Wychowanków Aeroklubu Lubelskiego

Sekcja spadochronowa20.03.2017
Dopuszczenie do skoków w sezonie 2017.