Aeroklub Lubelski - O Aeroklubie

Aeroklub Lubelski w Radawcu

eplr

Aeroklub Lubelski jest jedną z najstarszych lubelskich organizacji o wielkiej tradycji. Powstał w 1927 roku z inicjatywy ludzi, których łączył jeden cel - oderwać się od ziemi i unosić się w powietrzu jak najdłużej. Konstruowali więc prototypy własnych aeroplanów, dzięki którym mogli spełniać swoje największe marzenia i czerpać ogromną radość z latania. eplrWidok aeroplanu na niebie w tamtych czasach wzbudzał zainteresowanie całego Lublina. Mieszkańcy wychodzili na dachy, aby móc podziwiać niezwykły cud ówczesnej techniki. W Lubelskim Klubie Lotniczym szkoliło się coraz więcej pilotów, którzy odnosili ogromne sukcesy na całym świecie. Dzisiaj, po osiemdziesięciu latach, lotnictwo nie straciło na swej niezwykłości. A co najważniejsze, dostępne jest dla każdego.

Aeroklub Lubelski pełni funkcję klubu sportowego propagującego i rozwijającego lotnictwo polskie, głównie w zakresie szkolenia, rekreacji i uprawiania sportów lotniczych. W dobie szybkiego rozwoju lotnictwa komunikacyjnego stanowi źródło potencjalnych kandydatów na przyszłych pilotów zawodowych. Aeroklub stawia zatem na edukację młodzieży i jej rozwój przez angażowanie w sporty lotnicze, które nie tylko kształcą, ale również wychowują, uczą odpowiedzialności, wytrwałości oraz pracowitości.

Aby zapewnić środki dla działalności sportowej, Aeroklub świadczy usługi dla firm i instytucji państwowych. Dodatkowo prowadzona jest obsługa techniczna statków powietrznych.

dromaderPrzy Aeroklubie działają też inne organizacje, takie jak Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ze śmigłowcem Eurocopter EC-135 oraz Zakład Usług Agrolotniczych z samolotem M-18 Dromader służącym głównie do gaszenia pożarów lasów.

Loga do pobrania:
♦ Aeroklub Lubelski
♦ 80-lecie Aeroklubu
Loga są w formatach cdr, eps, pdf, png

Sprawy aeroklubowe13.04.2017
Wspomnienie o Zdzisławie Góreckim